Jak wybrać zegarek męski do 500zł?

Jak wybrać zegarek męski do 500zł?

Dysponując kwotą rzędu 500zł mamy już bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o zakup zegarka dla mężczyzny. Rzecz jasna nie będą to zegarki topowych marek pochodzenia szwajcarskiego, co nie znaczy jednak, że wybrany model będzie niskiej jakości. W tym przedziale cenowym możemy już wybierać spośród wielu dobrych zegarków męskich średniej klasy.

Przeznaczenie czasomierza

Niesamowicie istotną kwestią przy wyborze zegarka dla faceta jest jego przeznaczenie. Zastanówmy się przez chwilę, w jakich celach będzie przeważnie używany. Najłatwiej odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy będzie to pierwszy zegarek czy kolejny model do kolekcji?

Pierwszy zegarek dla faceta powinien być jak najbardziej uniwersalny. Sugeruję w tym przypadku modele ze srebrną kopertą pasującą do większości stylizacji. Na początek polecam mało awaryjny oraz najbardziej precyzyjny mechanizm kwarcowy. Świetnie sprawdzą się również dodatkowe funkcje takie jak chronograf czy datownik. Czynią one zegarek bardziej przydatnym na co dzień. Warto zwrócić uwagę na klasę wodoszczelności.  Od 5 atmosfer wzwyż, czasomierz można bezpiecznie nosić podczas mycia auta czy jazdy rowerem w deszczu.

Duży zegarek męski Festina Multifunction Retro F16573/3 z multidatą, czarny pasek skórzany
Duży zegarek męski Festina Multifunction Retro F16573/3 z multidatą, czarny pasek skórzany

Natomiast kupując kolejne zegarki możemy już puścić wodze fantazji i przyjrzeć się modelom z kopertami w kolorze złotym a nawet modnym ostatnio różowym złocie.

Złoty zegarek męski Pierre Ricaud P91027.1111Q z datą
Złoty zegarek męski Pierre Ricaud P91027.1111Q z datą

2. Czy będzie on noszony na co dzień a może głównie na imprezy i spotkania towarzyskie?

Na bardziej oficjalnych przyjęciach dobre wrażenie zrobią klasyczne, ponadczasowe zegarki z czystą tarczą. Ewentualnie z dyskretnym datownikiem. Najnowszy trend w tej kategorii to połączenie eleganckiego czarnego paska skórzanego z granatową tarczą.

Klasyczny zegarek męski Festina Classic F16745/5 na skórzanym pasku
Klasyczny zegarek męski Festina Classic F16745/5 na skórzanym pasku

Zaś na mniej oficjalne wyjścia bądź spotkania z przyjaciółmi założyć możemy zegarek bardziej funkcjonalny. Chronograf lub multidatownik na tarczy dodają nieformalnego charakteru oraz sportowego pazura.

Zegarek męski Lee LES-M43DBL5-19 z datą, gruby pasek skórzany
Zegarek męski Lee LES-M43DBL5-19 z datą, gruby pasek skórzany

3. Czy przyszły właściciel zegarka chętnie uprawia sport i będzie go zakładał na przykład na siłownię czy rower?

W przypadku aktywnych mężczyzn dużego znaczenia nabierają dodatkowe bajery ułatwiające trening. Są one dostępne w zegarkach elektronicznych. Mowa przede wszystkim o timerze i stoperze z pamięcią okrążeń.

Rewelacyjny wybór dla sportowca to zegarek w całości wykonany z tworzywa sztucznego, co gwarantuje odporność na wodę oraz bród.  

Zegarek Timex Ironmen Sleek TW5M06000 do biegania
Zegarek Timex Ironmen Sleek TW5M06000 do biegania, wodoszczelność 10ATM
Bardzo odporny zegarek męski moro Oceanic OC113-05
Bardzo odporny zegarek męski moro Oceanic OC113-05 , 169zł

4. Wybieramy zegarek dla siebie czy chcemy go komuś podarować?

Jeśli wybieramy zegarek męski na prezent, świetnym pomysłem jest zawarcie na nim spersonalizowanej dedykacji w formie grawerunku. Może on mieć charakter okolicznościowy np. z okazji urodzin, awansu, wspólnej rocznicy lub innych ważnych wydarzeń. Ten drobny zabieg czyni zegarek niepowtarzalnym i stanowi pamiątkę na długie lata.

Zegarek z grawerem to fantastyczny prezent
Zegarek z grawerem to fantastyczny prezent, usługa jest bezpłatna

5. Masywny mężczyzna z grubym nadgarstkiem czy szczupły z drobnym nadgarstkiem?

Niewielki zegarek z drobną kopertą może być niewidoczny na masywnym przedramieniu, natomiast ogromny model z kopertą ok. 45mm będzie wyglądał komicznie u szczupłego faceta. Różnicę widać jak na dłoni na poniższych zdjęciach. Pierwszy to niewielki zegarek mający średnicę 37mm, a drugi znacznie większy o średnicy 45mm. 

Delikatny zegarek męski Pierre Ricaud P91097.5224Q, czarny pasek skórzany
Delikatny zegarek męski Pierre Ricaud P91097.5224Q, średnica 37mm, cena 220zł
Masywny zegarek męski Pierre Ricaud P97007.1213CH
Masywny zegarek męski Pierre Ricaud P97007.1213CH z chronografem, średnica 45mm, cena 420zł


Autor: Wojtek